Agility 16 + 125

Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: manet125, Gek

Schimpy
Mladší Kecálek
Příspěvky: 405
Registrován: úte 21 úno 2017, 07:36

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od Schimpy » pát 16 čer 2017, 06:43

manet125 píše:Tuším brzký přechod na vyšší kubatůru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Nejsi daleko od pravdy...

pico
Už mám víc než deset
Příspěvky: 67
Registrován: ned 02 dub 2017, 14:09

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od pico » stř 21 čer 2017, 20:28

Dnes som absolvoval 1. garancku. Bol som pri tom, tak viem co sa robilo.
Vymena olejov, kontrola skrutiek, ktore su oznacene dotiahnutim na moment, kontrola tesnosti karburatora, osvetlenie, a nahustenie pneumatik. Cena 40 €.
Otazka: co vydava taky rapkavy zvuk, rychlost rapkania je zavisla na rychlosti, resp. otackach ? To rapkanie sa mi zda trochu intenzivnejsie ako minuly vikend.

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od Gek » čtv 22 čer 2017, 07:43

A čo na rapkanie páni z garančky ??
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

pico
Už mám víc než deset
Příspěvky: 67
Registrován: ned 02 dub 2017, 14:09

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od pico » čtv 22 čer 2017, 09:46

Ten zvuk nie je zavada len ma zaujima co ho vytvara. Pocujem ho v pomalej rychlosti, pri zrychleni to uz zanika v zvuku motora. Je to neagresivne jemne rapkanie, cvakanie ( pradenie ), ktore ide z motora, ako otacanie sa ozubeneho kolieska, neviem ako blizsie to opisat.

Uživatelský avatar
manet125
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 9420
Registrován: ned 19 zář 2010, 20:07
Bydliště: Blansko

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od manet125 » čtv 22 čer 2017, 10:17

Mě na Xcitingu šoustala vačka. Nakonec se ukázalo, že je chycená a musela se měnit.
Ve čtyřtaktním motoru je spousta pohyblivých součástek, které ten zvuk můžou vydávat.
Výrobce tomu říká "charakteristický projev pohonné jednotky", tedy "to tak je, to k tomu patří".
Bylo: Stadion, Kejvačka 250, KTM 50RSW, Manet S125 Modrej, Kymco People S200, Kymco Xciting 500 Ri
Je: Manet S125 Zelenej, Kawasaki KL650 Tengai, Brumla B210

pico
Už mám víc než deset
Příspěvky: 67
Registrován: ned 02 dub 2017, 14:09

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od pico » čtv 22 čer 2017, 12:03

Ja to registrujem od novoty. Vyslovene ako keby som mal na skutri detsku vrtulku, ktora rapka v zavislosti na sile vetra - otacok. Pocujem to pri pomalej jazde po zlej ceste z chaty, resp pri dojazde na krizovatku, ked spojka vypne, tak rapkanie stichne. Predpokladam, ze je to normalne ale nepoznam dobre motor a prevodove ustrojenstvo skutra, tak ma zaujimalo co to je. Nenapadlo ma sa na to opytat v servise, skoda.

Prirovnal by som to este k rapkaniu bicykla pri jazde bez slapania do pedalov, to asi bude najvystiznejsie.

Uživatelský avatar
mulah
Superkecal
Příspěvky: 3380
Registrován: ned 13 kvě 2012, 13:27
Bydliště: CHodov u KV

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od mulah » čtv 22 čer 2017, 20:05

Někde jsem četl, že lidi mají takovou blbou vlastnost, že moc poslouchají motory :-)
Agility 50 4T, Xciting 500 AFI , K-xct 125i, VARAN, Džamila CB500

moucan
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04 črc 2017, 09:03

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od moucan » úte 04 črc 2017, 09:20

pico píše:Ja to registrujem od novoty. Vyslovene ako keby som mal na skutri detsku vrtulku, ktora rapka v zavislosti na sile vetra - otacok. Pocujem to pri pomalej jazde po zlej ceste z chaty, resp pri dojazde na krizovatku, ked spojka vypne, tak rapkanie stichne. Predpokladam, ze je to normalne ale nepoznam dobre motor a prevodove ustrojenstvo skutra, tak ma zaujimalo co to je. Nenapadlo ma sa na to opytat v servise, skoda.

Prirovnal by som to este k rapkaniu bicykla pri jazde bez slapania do pedalov, to asi bude najvystiznejsie.
Mám teď čerstvě koupenou Agilitu a mám stejný "problém". Nejvetší podezření mám na vibrující rámeček RZty která potom klepe o blatník podle otáček motoru a vibrací. Přidělaná je totiž tak že spodní část rámečku je volná a dotýká se právě plastovýho blatníčku. Když jsem to zkoušel rukou tak to vydávalo podobnej zvuk. Během dneška nebo zítřka to chci zkust pořešit a uvidím zda se něco změní.

pico
Už mám víc než deset
Příspěvky: 67
Registrován: ned 02 dub 2017, 14:09

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od pico » úte 04 črc 2017, 10:32

Napis potom co si zistil. Ja som ten zvuk povazoval za priridzeny, len som chcel vediet co ho vydava.
U mna to je vyslovene ako volnobezka na bicykli, take jemne pradenie po uvolneni plynu pri pomalej jazde dole kopcom.

moucan
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 04 črc 2017, 09:03

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od moucan » úte 04 črc 2017, 12:17

pico píše:Napis potom co si zistil. Ja som ten zvuk povazoval za priridzeny, len som chcel vediet co ho vydava.
U mna to je vyslovene ako volnobezka na bicykli, take jemne pradenie po uvolneni plynu pri pomalej jazde dole kopcom.
Tak bohužel, RZtou to nebylo. Jakýsi pazvuky sice zmizely ale hlavní "rachot" zůstal. :lol: Budu to brát jako přirozenou součást zvuků od motoru holt. Jinak ty asi myslíš jinej zvuk než já ... stylem volnoběžky od kola nebo by se to taky dalo přirovnat k šicímu stoji se můžou ozývat ventily. To je opravdu přirozená věc a je možný že to po seštelování zmizí. Mě osobně jde o rachotění a je to hlubší zvuk ktere se projevuje jen při akceleraci. Ale jak říkám budu to brát jako normální zvuk.

pico
Už mám víc než deset
Příspěvky: 67
Registrován: ned 02 dub 2017, 14:09

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od pico » úte 04 črc 2017, 19:20

Pri akceleracii na plny plyn tam je aj u mna akoby rachotivy zvuk, ktory vsak je podla mna takisto "normalny" ale skus si pozriet videa na youtube ( hlavne poliaci ich maju dost ) ci ten zvuk, ktory popisujes nebudes pocut aj z inej Agilitky.
Nedavno nedaleko mna, ked som stal na chodniku brzdila jedna pcx a zdalo sa mi, ze pri pomalej jazde pocujem to jemne cvakanie ale to uz mozno pracuje fantazia.

pico
Už mám víc než deset
Příspěvky: 67
Registrován: ned 02 dub 2017, 14:09

Re: Agility 16 + 125

Příspěvek od pico » sob 14 dub 2018, 23:26

Minuly vikend som po cca 5. mesiacoch odstavky na chate v studenom lese ozivil milacka. Priniesol som nabitu baterku, skontroloval olej, hustenie pneu ( tlak klesol o 0,1, teda z 2,3 na 2,2 a v predu takisto len o 0,1 kPa ). Nacukal som plynom asi 6 krat, starter tocil a ani brnk. Zopakoval som to asi 4x a nic. Tak som skusil nakopavacku a na druhy pokus motor naskocil ale iba na par sekund. Postupne som ho uz uz udrzal.v chode ale len po vypnutie sytica. Pri aj minimalnom pridani plynu zdochol. Postupne a trpezlivo som ho ale zahrial, az sa zacal prebudzat k zivotu a konecne som sa mohol po dlhych mesiacoch previezt na dvoch kolesach. Je to fantasticky pocit :D
Pytal som sa svojho predajcu preco nema new Agility vystavenu. Udajne cena stupla na 2550 € a PCX stoji v akcii 2590 €, tak je udajne Agilitka nepredajna.

Odpovědět