kymco downtown 125

Podělte se o své zkušenosti s ostatními

Moderátoři: manet125, Gek

maximilan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07 čer 2018, 07:07

kymco downtown 125

Příspěvek od maximilan » stř 04 črc 2018, 23:15

Zdravím, jezdím na kymco downtown 125 a dnes jsem nedojel domů. Z výfuku se bíle zakouřilo a motorka dojela . Budíky a všechno svítí , ale nahodit už nejde. Jaký je verdikt? Něco kolem přidření motoru? poradí tady někdo. Moc díky

Uživatelský avatar
buchtik
Mladší Kecálek
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 16 črc 2015, 11:33
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od buchtik » čtv 05 črc 2018, 07:57

Diagnóza: - porucha motoru a generálka ....

Příčina: - bez dalších informací o projevu závady a historie stroje není možné (třeba propálený píst, rozvody, ... ?, zapalování)

Poznámka: rady ti jsou k ničemu, protože to dáš do servisu nebo vlastníma ručičkama rozebereš a hned uvidíš.
Naposledy upravil(a) buchtik dne pát 06 črc 2018, 00:02, celkem upraveno 1 x.
JardaB
Kymco New Downtown 350i ABS, Tábor
Interim si quid factum, non bene actum.
http://www.buchtik.eu;

Uživatelský avatar
Cossman
Site Admin
Příspěvky: 1169
Registrován: čtv 29 zář 2011, 20:40
Bydliště: Bolatice

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od Cossman » čtv 05 črc 2018, 11:51

buchtik:
Doporučuji Ti dodržovat pravidla tohoto fóra. Na dotaz "Z výfuku se bíle zakouřilo a motorka dojela. Budíky a všechno svítí, ale nahodit už nejde." odpovědět "porucha motoru a generálka ...", nezlob se na mě, ale to považuji za zbytečný příspěvek. Zbytek příspěvku je také bez jakékoliv informační hodnoty.
Mimochodem to, že se někdo registroval před měsícem a první dotaz napsal až teď, protože má problém, neznamená, že ten problém má celý měsíc. Navíc v tom příspěvku píše "... dnes jsem nedojel domů."

maximilan:
Bílý kouř z výfuku značí vodní páru. Viděl bych to na prasklé těsnění pod hlavou. Přidřené to být nemusí, když se motor točí startérem. Ale jestli těsnění prasklo z důvodu dlouhodobého přehřívání motoru vlivem nedostatku chladící kapaliny, tak i to je možné.
Jelikož ses zeptal tak, jak ses zeptal, usuzuji z toho, že nejsi automechanik. Takže Tě servis stejně nemine, protože kromě výměny těsnění bude asi také třeba srovnat hlavu - a to si sám doma ve svěráku neuděláš.
A buchtika si raději nevšímej, jeho příspěvky jsou sice obsáhlejší, ale odpověď na dotaz v nich většinou nenajdeš ...
Honda Integra 750D, r.v. 2015
Kymco Yager GT 125, r.v. 2013 - plexi Givi - zkráceno o 12 cm, xenon, alarm, od 15.000 km Malossi Multivar
Kymco Agilty 50, r.v. 2008 - prodáno 8.4.2013 s najetými 26.100 km

maximilan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07 čer 2018, 07:07

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od maximilan » čtv 05 črc 2018, 21:16

díky za info, mimo buchtíka jsou tu i inteligentní lidé. Ano vím že mne servis nemine ,ale i tak se tady snad člověk může zeptat...mám downtown stáří 7let a tak počítám s tím že se občas něco posere,ale aby klekl motor, to je na mne silné kafe, motor přehřátej nebyl , olej denně kontroluji a stejně se něco zvenclo, takže to člověka hodně zamrzí. Tož tak ,díky a s pozdravem, čus bus

kodl1
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12 čer 2018, 20:53
Bydliště: Brno

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od kodl1 » čtv 05 črc 2018, 22:35

Startér točí? Jestli se z výfuku bíle zakouřilo, viděl bych to na upadený ventil a proražený píst..
Vyšroubuj svíčku a uvidíš. Máš čím změřit kompresi?
Hero Winner (75) prodáno, Suzuki Burgman AN250 - RIP, Yamaha TDM 850, XCITING 500

maximilan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07 čer 2018, 07:07

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od maximilan » pát 06 črc 2018, 12:36

ne ne, startér netočí motorka je hluchá po motorové části, jinak budíky se načtou , rosvítí se co má. To je ale všechno. Muj tip je tesnění pod hlavou, nebo něco na pístu, uvidíme. Kompresi nezměřím, nejsem technik , musím doservisu, ted už jen čekat.

Uživatelský avatar
buchtik
Mladší Kecálek
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 16 črc 2015, 11:33
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od buchtik » pát 06 črc 2018, 15:15

Ulítlé těsnění pod hlavou způsobí, že starter nejede ? Pokud starter netočí, pohasne při pokusu o start světlo kontrolek, nebo světel ?
Když závada propukla, bloknul se motor ? Nebo to brzdilo motorem jako bez plynu ?
Kompresi by si změřil, pokud se motor točí, pokud se netočí, kompresi nezměříš.
SZ jsi četl a bez reakce ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i ABS, Tábor
Interim si quid factum, non bene actum.
http://www.buchtik.eu;

maximilan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07 čer 2018, 07:07

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od maximilan » pát 20 črc 2018, 07:19

zdravím, jen malej dotaz, po dvouměsících , kdy prodejce upozornil na preventivní prohlídku u koupi 7let starého kymca , došlo k zadření motoru z duvodu znečištěného olejového filtru. Servis bohužel byl obědnán, ale nakonec motorka nevydržela, je smutné že za to pětikilo, ti co to sem tahají ze zahraničí tam ten filtr preventivně nevymění. Nic méně dotaz zní, kolik si mám asi připravit? Chápu že se odpověď dozvím až se motor celej rozebere, ale asi tak zhruba to bude kolik ? Díky za info

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od Gek » pát 20 črc 2018, 08:17

Nedokáži přesně říci. Je to těžké odhadnout ze židle. Budou to nějaké tisíce a myslím, že to nebude úplně málo. Budou přibývat s postupným rozebíráním motoru.
Moje rada do budoucna, nebo jinak. Mé doporučení jak jsem to dělal. U každé motorky, kterou jsme koupili, jsme vyměnili olej, filtry a svíčky. A to bez ohledu na to, že prodejce říkal, že je vše vyměněno. Pak totiž mám jistotu na 100pro a hlavně vím, co tam je.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Uživatelský avatar
Rosi45
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 4275
Registrován: ned 21 dub 2013, 11:44
Bydliště: Zlín

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od Rosi45 » pát 20 črc 2018, 12:32

Olejový filtr se nezanese tak,aby došlo k zadření - ani po třech výměnách oleje. Někde jsem o tom četl. Na buráku je povoleno filtr na dvě výměny oleje. Měním stejně automaticky s olejem. Z toho mě vychází,že majitel buď na výměny prděl,nebo tam lil nějakou sračku a ucpal se kanálek.Jinak to není možné.
To,ti ale bohužel nepomůže. Balík to bude slušný,o tom žádná. V servise ti neřekli ani přibližně ? :shock:
Vladimír,aby se nám to tady nepletlo.
Simson SR50 prodán,Burgman 125 -prodán,Downtown 300i -prodán, Suzuki Burgman 650 Ex. - prodán, Suzuki V Strom DL 650

Rozčilovat se,znamená - mstít se sám na sobě - pro blbost druhých.

Uživatelský avatar
HonzaH
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 6554
Registrován: sob 24 bře 2012, 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od HonzaH » pon 23 črc 2018, 07:18

JoJo .. zásada číslo 1, při koupi jakékoliv ojetiny vyměnit olejové náplně a filtry oleje :? .. jen tak víš, co a kdy tam bylo vyměněno.. :roll:
Kymco Downtown 300i ABS ... od 28.8.2014 brázdí Prachaticko
Suzuki Burgman 650 Executive ABS
Jinak já su Honza ... pro méně bystřejší .. :wink:

maximilan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 07 čer 2018, 07:07

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od maximilan » pon 23 črc 2018, 11:01

ok, jasně, ale aby tak krásný moto jako je downtown jezdila od koupi max 2 měsíce?? Smutnej příběh. Hold moje smůla, ale dělá to jméno těm prodejcum, když se o pár věcí postarají už v rámci prevence pro toho zákazníka.Poučení do života....pro mne

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od Gek » pon 23 črc 2018, 12:43

No a není tam nějaká záruka ?? Já si myslím, že i na takové zboží jsou dva roky. Není možná dohoda ?? Skrytá závada.
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Uživatelský avatar
buchtik
Mladší Kecálek
Příspěvky: 330
Registrován: čtv 16 črc 2015, 11:33
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od buchtik » pon 23 črc 2018, 14:39

U ojetiny ? To by musel mít v kupní smlouvě ....

Co je tedy opravdu závada a problém u toho skůtru ? Zadření chápu, ale nechápu příčinu ... jak někdo dokáže identifikovat "znečištěný" olejový filtr ? Tento výraz ti řekl kdo ? Co to je za pojem ? ... já ho mám "znečištěný po každé výměně". Znečištěný a ucpaný jsou dva odlišné výrazy i obsahem. Pokud by byl opravdu ucpaný, nesvítila by kontrolka mazání ? Nebylo to spíš čerpadlo oleje nebo nedostatek oleje ? Chlazení a chladicí kapalina .. ready ?
JardaB
Kymco New Downtown 350i ABS, Tábor
Interim si quid factum, non bene actum.
http://www.buchtik.eu;

Gek
Spisovatel příspěvkový
Příspěvky: 7713
Registrován: pon 21 dub 2008, 10:53
Bydliště: Moravany u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Re: kymco downtown 125

Příspěvek od Gek » pon 23 črc 2018, 19:58

Kdepak. Záruka je i na ojetiny.
Záruka na ojetá auta
- Prodávající odpovídá pouze za vady (i skryté), které vůz má v době předání.
- Garanční doba je dva roky, smlouvou ji lze na rozdíl od nových aut v bazaru zkrátit na rok. Při koupi od fyzické osoby je odpovědnost prodávajícího jenom půlroční.
- Prvních šest měsíců je dokazovací povinnost na straně bazaru.
- Lhůta 30 dnů, během níž je bazar povinen reklamaci vyřešit, běží od sepsání reklamačního protokolu.

Zdroj: https://www.penize.cz/reklamace/227638- ... rodavajici" onclick="window.open(this.href);return false;
"Festina lente.". To platí stále a na všem.
1/2 URAL RETRO 750 side.
"Lepší je být v šest doma, než o půl šesté v márnici." :)

Odpovědět