kontrolka mazání

Podělte se o své zkušenosti s ostatními

Moderátoři: manet125, Gek

Odpovědět
Zdenál
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26 dub 2022, 21:02

kontrolka mazání

Příspěvek od Zdenál » sob 28 kvě 2022, 15:29

Dobrý den chlapi. Chtěl bych poprosit někoho, kdo má, nebo měl skůtr Kymco Heroisim 125. Koupil jsem ho v dost desolátním stavu a dávám ho dohromady. Clonka mazání motoru je pořád červená. Když jsem se díval od spodu na budíky, neviděl jsem tam žádný přívodný kabel. Je vůbec u tohoto typu kontrolka mazání zapojena a tedy funkční? Potřebuju poradit, nerad bych to zadřel, protože teď nemám kontrolu, zda je motor mazaný. Jak jinak to zjistit?

Uživatelský avatar
Cossman
Site Admin
Příspěvky: 1172
Registrován: čtv 29 zář 2011, 20:40
Bydliště: Bolatice

Re: kontrolka mazání

Příspěvek od Cossman » pon 30 kvě 2022, 13:02

Zdravím. Tenhle skútr sice nemám ani ho neznám, ale na Yagerovi GT125 kontrolka mazání nesignalizuje problém s tlakem oleje, nýbrž dosažení počtu kilometrů pro výměnu oleje. Resetovala se buď podržením jednoho ze dvou tlačítek nebo obou současně po přepnutí do zobrazení počtu servisních km.
Honda Integra 750D, r.v. 2015
Kymco Yager GT 125, r.v. 2013 - plexi Givi - zkráceno o 12 cm, xenon, alarm, od 15.000 km Malossi Multivar
Kymco Agilty 50, r.v. 2008 - prodáno 8.4.2013 s najetými 26.100 km

Zdenál
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26 dub 2022, 21:02

Re: kontrolka mazání

Příspěvek od Zdenál » stř 01 čer 2022, 01:14

Děkuji moc. V neděli mi to nedalo, vydoloval jsem panel s budíky a rozebral. Zjistil jsem to samé, co jste mě napsal. Heroism je z roku 1999, takže našel jsem tam ozubená kolečka s bubínkem se zelenou a červenou páskou, tedy stará mechanika navázána na počítadlo km. Z venku je k mechanice malý průzor pro šroubovák, kterým se dá zatlačit pístkem mechanika a tak to asi vynulovat. Mě to už nefunguje tak jak by mělo, proto je clonka stále červená. Ono mě to bylo divné hned, jak jsem zjistil, že k tomu z venku nevede káblík od čidla, nebo přetlaková hadička, protože jiná možnost kontroly mazání asi není. Takže kontrola mazání u tohoto typu není, jen měření intervalu. Budu tedy věřit, tak jako třeba u sekačky, že je motor mazaný.Jinak ještě jednou díky za pomoc.

Odpovědět